Svátek má: Eduard

Zprávy

Velikost textu:

Ruský expert: USA mohou zaútočit na KLDR okamžitě 700 Tomahawky!

Ruský expert: USA mohou zaútočit na KLDR okamžitě 700 Tomahawky!

Ruský vojenský expert Igor Korotčenko nevylučuje, že se na Korejském poloostrově může rozpoutat válka.

Americká řízená střela Tomahawk
20.duben 2017 - 11:05

Jak uvedly internetové stránky tv.zvezda.ru, je Donald Trump příliš nepředvídatelný, takže Amerika by klidně mohla rozpoutat válku s KLDR.„Svědí ho ruce, a chtěl by, jak víme, takové vojensko-politické show ukázat v přímém vysílání,“ prohlásil expert.

Podle něj mohou USA zaútočit na Severní Koreu asi 700 řízenými střelami Tomahawk. Podle odborníka poslal Washington tajně do Japonského moře čtyři ponorky, které nesou celkem asi 600 Tomahawků.

Pence o situaci okolo Severní Koreje: Mír se dosahuje silou!

„V čem je nebezpečí? Ani ne v amerických lodích, ale že by Spojené státy mohly současně udeřit zhruba 700 Tomahawky na klíčové cíle v Severní Koreji, protože kromě válečných povrchových lodí mají Spojené státy čtyři jaderné ponorky, které předělaly na nosiče řízených střel Tomahawk, z nichž každá nese 154 Tomahawků. Takže je zde 600 Tomahawků na ponorkách, což se veřejně nedeklaruje, ale možná že už jsou v bojovém postavení připraveni na úder,“ uvedl Korotčenko.

Předtím pro změnu Severní Korea ukázala video, které simuluje použití raketového jaderného úderu KLDR na Spojené státy. Video demonstrovalo novou balistickou raketu, provádějící zásah amerického města. Pak se na videu ukázala hořící americká vlajka na pozadí hřbitova.

(kou, prvnizpravy.cz, tvzvezda.ru, foto: arch.)