Svátek má: Agáta

Zprávy

Velikost textu:

Strana.ua: Porošenkovi vydali doklady na cizí jména!

Strana.ua: Porošenkovi vydali doklady na cizí jména!

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko a jeho rodina dostali od bezpečnostní služby doklady Ukrajiny na jménech jiných lidí před odjezdem na dovolenou na Maledivách, napsal portál „Strana.ua“, s odvoláním na zdroj v službě.

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
21. ledna 2018 - 11:05

Ukrajinský tisk je naprosto šokován, nejen opulentní dovolenou svého prezidenta a jeho blízkých, ale především, že prezident a reprezentant Ukrajiny vystupuje s doklady na cizí jméno.

„Geleta (Valerj Geleta, vedoucí státní ochrany) napsal dopis Bezpečnostní službě Ukrajiny (SBU) pod hlavičkou „tajné“, že je prezidentovi vyhrožováno. Na základě tohoto dopisu SBU vyrobila  pasy na fiktivní jména. Do toho bylo zapojeno operačního oddělení technické činnosti SBU," uvedl zdroj.

Na jaká jména byly dokumenty vydány „Strana.ua" neupřesňuje. Nicméně se ukrajinský vůdce zaregistroval v hotelu pod jménem Mr. Incognito Petro Ukraine.

Předtím ukrajinská média uvedla, že Porošenko spolu s rodinou strávil dovolenou na Maledivách. Bylo poznamenáno, že od 1. do 8. ledna byl pro tento účel pronajmut ostrov o hodnotě nejméně 500 tisíc dolarů a jen za jídlo Porošenko utratil více než 18 tisíc dolarů (pro běžného Ukrajince naprosto nepředstavitelné – pozn. red.).

Ukrajinský tisk upozornil, že Porošenko a jeho blízcí opustili Ukrajinu ne přes oficiální hraniční a celní kontrolní zóny, ale přes „zadní bránu" letiště „Kyjev" (Žuljany).


Celní kontrola je pak pro novináře samostatným tématem. Z vyšetřování je známo, že prezident a jeho společníci utratilii na dovolené 37 tisíc dolarů v hotovosti. Jak a kým to bylo prohlášeno při překročení hranice? kladou si žurnalisté otázku.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)