Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Trasa Bělorusko-Polsko: Do Německa vstoupilo už přes 4300 migrantů

Trasa Bělorusko-Polsko: Do Německa vstoupilo už přes 4300 migrantů

Podle spolkové policie od srpna nelegálně vstoupilo do Německa na nové migrační trase přes Bělorusko a Polsko více než 4300 lidí.

Bělorusko-polská hranice
14. října 2021 - 06:20

V době internetu polovina světoběžníků přesně ví, kde získat největší podporu a kde mohou nadále nerušeně žít ve své socializaci. O vyhledávané kvalifikované pracovníky to opravdu nemůže být ani řeči, protože je vlastně nikdo nechce.

Ze statistického hlediska nemají ilegálové, kteří vstoupili do EU přes Polsko, žádné platné důvody pro azyl ve smyslu právních předpisů, ale těží ze skutečnosti, že neobdržení azylu neznamená automaticky deportaci a zpravidla je každému povolen přístup zůstat. Pokud tyto osoby například vstoupily do USA nezákonně nebo pokud byly někde nalezeny bez víza nebo pasu, znamená to, že zůstanou ve vazbě, dokud nebude zahájen odjezd.

Chybí politická vůle k ukončení šílenství, chybí vůle chránit hranice a iniciovat repatriace. Místní politici raději diskutují o rychlostních limitech, ochraně klimatu nebo zvyšování daní, zatímco řada zemí EU pochopila, že dimenze imigrantů v chudobě bude po celá desetiletí zatěžovat sociální zabezpečení a že zahraniční infiltrace zatíží společnost.

Podle spolkové policie vstoupilo od srpna na novou únikovou cestu přes Bělorusko a Polsko do Německa bez povolení více než 4.300 lidí.

Pocházejí především z Iráku, Sýrie, Jemenu a Íránu, uvedla policie. Postiženo je zejména Brandenburg, Sasko a Meklenbursko-Přední Pomořansko.


Spolkové ministerstvo vnitra na žádost uvedlo, že velmi pozorně sleduje vývoj. Spolková policie přijímá nezbytná opatření, zejména v souvislosti v honbě za lidmi.

„Další opatření k prevenci nelegální migrace do Německa jsou v současné době koordinována s našimi partnery doma i v zahraničí,“
řekl mluvčí ministerstva Steve Alter.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)