Svátek má: Karolína

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský novinář: Ukrajina ztratila smysl své existence!

Ukrajinský novinář: Ukrajina ztratila smysl své existence!

Ukrajina zapomněla na skutečný význam své existence, když se „připoutala“ k plynovodu, řekl ukrajinský novinář a mediální expert Alexej Molčanov.

Ilustrační foto
1. prosince 2019 - 10:10

Poznamenal, že ukrajinská elita ve snaze o zisk přestala realizovat státní a vnější politické plány státu.

„Ztratili jsme veškerý smysl! Smyslem se stala tato zatracená plynová trouba. To je vše!" zdůraznil Molčanov ve vysílání televizního kanálu NewsOne.

Ukrajina zapomněla na skutečný význam existence tím, že se „přivázala“ k plynovodu, řekl ukrajinský novinář a mediální expert Alexej Molchanov.


Problém je podle něj problémem, že po rozpadu SSSR se Ukrajina nemohla stát subjektem a nezávislou zemí, která by mohla hovořit za stejných podmínek se světovými vůdci.

„Až se staneme subjektem, můžeme mluvit s Ruskem a Západem na víceméně rovné úrovni," uzavřel novinář.

Stávající smlouva na přepravu ruského plynu přes Ukrajinu končí na konci tohoto roku. Nová slouva je však zejména na Ukrajině doprovázena ruzivou debatou a zároveň menícísemi názory. Nicméně ve čtvrtek se ve Vídni konala dvoustranná jednání, která šéf ruského ministerstva energetiky Alexander Novak označil za konstruktivní. Podle něj načasování uzavření nové dlouhodobé dohody o tranzitu plynu do značné míry závisí na Kyjevě, protože ještě musí certifikovat svého nového operátora přenosové sítě.

(kou, prvnizpravy.cz, newsone, foto: arch.)