Svátek má: Miluše

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec: Zničit Krymský most mohou i mimozemšťani!

Ukrajinský poslanec: Zničit Krymský most mohou i mimozemšťani!

Poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Igor Mosijčuk prohlásil, že Krymský most musí být zničen a že mu nevadí, pokud to dokonce udělají mimozemšťané.

Krymský most
12. prosince 2018 - 04:20

Uvedl to ukrajinský deník „Obozrevatel“.

„Jsme ve stavu války! Ukrajinští sabotéři, rebelové z Kavkazu, mimozemšťané, Pán Bůh ... tak či onak bude zničen. Doufejme, že to bude přírodní katastrofa," řekl poslanec.

Současně dodal, že Krymský most je nepřátelská infrastruktura, kterou Kyjev nedovolil stavět.

Dříve Mosijčuk na televizním kanálu „112 Ukrajina" vyzval ukrajinské tajné služby najít pomocníky na zničení Krymského mostu.


V květnu ukrajinský prezident Petro Porošenko sdělil "bohulibější" plány, jak Ukrajina použije Krymský most.

„Ukrajina, po obnovení svrchovanosti na Krymu, ho použije (Krymský most) pro spojení s Kubání, kde mimochodem žije také velké množství Ukrajinců," citovalo Porošenka jeho tiskové oddělení.

Dodal, že Rusko ponese zodpovědnost za „nelegální výstavbu mostu v Kerči a za další zločiny".

Po těchto výrocích se ale provokační operace ukrajinského námořnictva a reakce ruské pohraniční stráže v Kerčské úžině staví do celkem jasného světla.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová nazvala prohlášení poslance Nejvyšší rady Igora Mosijčuka o nutnosti zničit krymský most jako výzvu k terorismu.

"Pokud nevidí v takovýchto veřejných prohlášeních nic zločinu, co říkat, o tajných plánech. Co říci o tom, jakou „mírovou budoucnost" plánuje kyjevský režim pro svoji zemi,"
napsala Zacharová na Facebooku. Zdůraznila, že politika orgánů Kyjeva je založena na provokacích, zastrašování a hrozbách.
(kou, prvnizpravy.cz, obozrevatel.com, foto: arch.)