Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

V Bundestagu přirovnali Trumpa k čínskému imperátorovi!

V Bundestagu přirovnali Trumpa k čínskému imperátorovi!

Poslanec Bundestagu Niels Annen přirovnal amerického prezidenta Donalda Trumpa k čínskému císaři za slova, že Německo dluží Spojeným státům a NATO „obrovské množství peněz", uvedly Frankfurter Allgemeine (FAZ).

Německý Bundestag
20.březen 2017 - 11:04

„Trump se chová jako čínský císař ve vztahu k svým zdaňovaným poddaným," uvedl. Kritika  amerického prezidenta povede k tomu, že další přítomnost sil NATO, například v pobaltských státech, bude znovu zpochybněna, obává se politik.

Poznamenal, že obranný rozpočet USA rovněž slouží nejen zájmům NATO. „Můžeme se také zeptat, která část jejich nákladů na obranu jde do NATO," řekl FAZ.

Trump Merkelové: Spolupracujme, ale musí to být výhodné pro Ameriku

Nespokojenost se slovy Trumpa dal najevo i předseda výboru pro zahraniční politiku Spolkového sněmu Norbert Röttgen. „Německo je v mnohém zavázáno USA. Ale co jim rozhodně nedlužíme, jsou peníze," zdůraznil. Podle poslance je politováníhodné, že americký prezident má nyní takové představy o historické úloze Spojených států.

„Trump podrývá konsensus Západu," obvinil politik amerického prezidenta.

Minulý týden se Trump poprvé setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Americký prezident pochválil setkání na svém Twitteru, ale poznamenal, že Berlín má dluh vůči NATO.

(kou, prvnizpravy.cz, faz.net, foto: arch.)