Svátek má: Andrea

Komentáře

Martin Kupka

poslanec PSP ČR (ODS)

Současná podoba rekodifikace stavebního zákona výstavbu nezrychlí

Centrální stavební úřad, který je součástí vládou připravované rekodifikace stavebního práva, je bezprecedentním zásahem do pravomocí obecních, městských a krajských úřadů – to je jeden z výstupů dnešního pracovního setkání primátorů, náměstků, starostů, místostarostů a radních ODS.


„Verze stavebního zákona, kterou vláda poslala do mezirezortního připomínkového řízení, je pro nás nepřijatelná. Vláda si pravděpodobně neuvědomuje, že žijeme v 21. století. Jak jinak si vysvětlit touhu vlády, v digitální době, seskupit stavební úředníky pod jednu střechu? To je přeci nesmysl! Navíc ve chvíli, kdy se nám v Poslanecké sněmovně podařilo prosadit kompletní digitalizaci stavebního řízení. Brzy tak stavební řízení bude pod jednou digitální střechou,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Vládní návrh nového stavebního zákona představuje nejen bezprecedentní zásah do veřejné správy v Česku, ale přinesl by obrovské riziko pro fungování stavebního řízení. Jeho nejvážnějším reálným dopadem bude, že na několik let ještě více zpomalí už tak zdlouhavé stavební řízení. Je nezbytné tomuto nebezpečnému kroku zabránit,“ hodnotí rekodifikaci místopředseda ODS Martin Baxa.

„Proti vzniku nového centrální stavebního úřadu nestojí jen územní samosprávy, ale hlavně zdravý rozum. Vyzveme Hospodářskou komoru a MMR, aby svůj návrh upravily, zachovaly přenesený výkon státní správy ve stavebním řízení na pověřených obecních úřadech a zaměřily se na ostatní pozitivní změny obsažené v rekodifikaci stavebního práva," doplnil Martin Kupka.


Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
30%