Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

18 a 20 let za vraždu bezdomovce v Šumperku

18 a 20 let za vraždu bezdomovce v Šumperku

Olomoucký soud vyměřil za vraždu bezdomovce pachatelům 18 let a 20 let vězení, spolupachateli 15 měsíců za pokus ublížení na zdraví.

Pachatelé vraždy bezdomovce s policisty
20. září 2011 - 08:00
Krajský soud v Olomouci poslal do vězení Josefa Krále na 18 let, Jiřího Znojila na 20 let a Miroslava Červeňáka na 15 měsíců. Mladíci měli vloni v září bezdůvodně brutálně ubít bezdomovce v Šumperku.

Trojice mladíků v sadech 1. máje v Šumperku loni 2. září zavraždila devětatřicetiletého bezdomovce. Muži na muže, který seděl na lavičce, zaútočili s neobyčejnou brutalitou. Bezdomovec o několik hodin později rozsáhlým zraněním podlehl v šumperské nemocnici.
 
„Znojil bil poškozeného extrémně razantními údery pěstí a koleny převážně do obličeje, potom vyskočil na lavičku a nohama dupal poškozenému na hlavu a břicho. Poté, kdy poškozený upadl na chodník, jej dále fyzicky napadal a nejméně dvakrát mu v rychlém sledu dupnul patou na hlavu. Ve fyzickém napadání se střídal s obžalovaným Králem i Červeňákem,“ uvádí se v obžalobě.
 
Jak již při vyšetřování případu vyplynulo, k útoku jim bezdomovec nezavdal vůbec žádnou příčinu, nijak je neprovokoval a ani se později nebránil.
 
(iza, mfx, foto: mfx)