Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Hejtmanství ocenilo nejlepší učitele

Hejtmanství ocenilo nejlepší učitele

Ocenění náročné a záslužné práce i připomenutí významné úlohy učitelů ve společnosti – to jsou hlavní cíle slavnostní akce, jejímž prostřednictvím hejtmanství pravidelně vyjadřuje uznání vybraným pedagogickým pracovníkům z regionu.

Ilustrační foto z akce
30. března 2019 - 08:00
(Komerční sdělení)

Letos učitele Olomoucký kraj vyznamenal už podeváté.

„Bez dobrých pedagogů nikdy nemůže fungovat kvalitní vzdělávací systém. A o ten nám jde především, proto také ocenění Pedagog roku Olomouckého kraje udělujeme. Vítězové si letos převzali ocenění v den narození Učitele národů Jana Amose Komenského,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Olomoucký kraj ocenil ve čtvrtek 28. března celkem patnáct pedagogických pracovníků a Cenu náměstka hejtmana obdrželi další tři. Nominace do soutěže zasílali ředitelé školských institucí.„Oceňujeme vybrané pedagogy středních, vyšších odborných, speciálních a základních uměleckých škol. Dále také pedagogické pracovníky z dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden i domů dětí a mládeže, které mají sídlo v Olomouckém kraji. Chceme jim tímto způsobem poděkovat za jejich kvalitní práci,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)