Svátek má: Oskar

Regiony

Velikost textu:

V noci jel v protisměru se zhasnutými světly!

V noci jel v protisměru se zhasnutými světly!

Hodinu po půlnoci v sobotu 10. března si strážníci z Jeseníku všimli velmi podezřelého vozidla. 21letý mladík jel v autě zn. Mitsubishi v protisměru.

Uchránili strážníci mladíka od nehody?
12. března 2012 - 12:58
A navíc se zhasnutými světly. "Řidič měl všechny doklady v pořádku. Protože se však strážníkům nezdálo jeho chování, přivolali dopravní policisty. Ti u 21letéhou mladíka provedli dechovou zkoušku. Přístroj Dräger ukázal hodnotu 1,55 ‰ alkoholu. Následně policisté řidiče převezli k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Mladíkovi zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu s vozidlem. Nyní je 21letý mladík důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.
 
Policisté museli o víkendu řešit i krádeže: "Dvaačtyřicetiletý muž oznámil na tísňovou linku 158 krádež nafty. Zloděj se ke třem strojům odstaveným v lese pod Rejvízem přikradl v noci na neděli 11. března. Z nádrží dvou vyvážeček a těžebního stroje Harvestor nakonec získal celkem 400 litrů motorové nafty. To mu však zřejmě nestačilo, protože z těžebního stroje ještě demontoval pilový řetěz. Poškozená firma předběžně vyčíslila svoji škodu na téměř 16.000 Kč," doplnila Neubauerová.

(vma, foto: arch.)