Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Jezdili bez řidičského oprávnění a pod vlivem alkoholu

Jezdili bez řidičského oprávnění a pod vlivem alkoholu

Bez řidičského oprávnění a také pod vlivem alkoholu usedla za volant 24letá žena. V pátek 12.června v noci během jízdy způsobila škodu za 41.000 Kč.

Zadržené vozidlo
16. června 2020 - 08:00

S vozem zn. Volvo V50 jela ve Zlatých Horách po ul. Nerudova. Přitom narazila do zaparkovaného vozu zn. Audi A4 a o několik desítek metrů dál do poštovní schránky. Když na místo přijeli policisté, provedli u řidičky orientační dechovou zkoušku na alkohol. Zkouška byla pozitivní s výsledkem 2,78 ‰ alkoholu. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se odmítla podrobit. V evidenci řidičů policisté zjistili, že žena nevlastní řidičské oprávnění. Nyní je důvodně podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ze stejného přečinu jsou podezřelí i další dva řidiči, kteří během víkendu usedli za volant pod vlivem alkoholu. V sobotu 13. června, v brzkých ranních hodinách, zastavili policisté v Jeseníku 50letého muže. Při dechové zkoušce mu naměřili 2,11 ‰ alkoholu. To však nebyl jediný prohřešek 50letého řidiče. Policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz a k jízdě použil vozidlo, které má doklady uloženy v depozitu.

Aby nebudil takovou pozornost, na vůz zn. Škoda Octavia si nasadil registrační značky od jiného vozidla. Policisté mu zakázali další jízdu a absolvovali s ním lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Po lékařském vyšetření netrvalo dlouho a za volant usedl znovu. O kousek dál ho zastavila jiná policejní hlídka. Za hodinu muž nestihl vystřízlivět. Dechová zkouška na alkohol u něj byla opět pozitivní s výsledkem 1,66 ‰ alkoholu.

Posledním řidičem pod vlivem alkoholu byl 27letý muž, kterého policisté zastavili v neděli 14. června, v brzkých ranních hodinách, v Jeseníku. Mladý řidič jedoucí s vozem zn. Opel Omega nadýchal 1,16 ‰ alkoholu.  

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ policie Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto policie OK)