Svátek má: Barbora

Politika

Velikost textu:

Faltýnek odstřelil nejdůležitějšího člověka v zemi a nic. Navedený Blesk

Faltýnek odstřelil nejdůležitějšího člověka v zemi a nic. Navedený Blesk

„To je neuvěřitelné, co se děje v české politice. Bývalý sociální demokrat a nynější šéf poslaneckého klubu ANO Faltýnek za účasti nenasytných krvelačných médií odstřelil nejdůležitějšího člověka v zemi, aby sám ten možná i plánovaný podraz na Romana Prymulu politicky přežil," konstatoval student politologie.

Blesk 23. října 2020 skandalizoval počínání Romana Prymuly
27. října 2020 - 08:20

Už tušíte, že se jedná o studenta, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu. Má k tomu vážný důvod zvláště v této zvláštní době.

Proč vás  štve zrovna Jaroslav Faltýnek?

„Je zřejmé, že celou akci s tím tajemným  setkáním ve vyšehradské restauraci s ministrem Prymulou  vymyslel právě on  Jaroslav Faltýnek. Všimněme si, že přestože  se k tomu  pravá ruka Andreje Babiše sama  přiznala, nevnímá své počínání jako špinavý podraz na nejdůležitějšího člověka v zemi, kterého tím pádem odstřelila. Ministr Roman Prymula bohužel tu boudu na něho neprokoukl a tak se dostal do zorného pole objektivů fotografů přizujících před profláknutou restaurací  pro Blesk kompromitující fotografie. Pak, co se dělo, už to všichni známe. Článek s fotografiemi z restaurace vycházejícího ministra jako na potvoru bez roušky vyšel v pátek 23. října 2020 v Blesku, který  problematice věnoval část titulní stránky a následující dvoustranu. Od pátečního rána se  z prkotiny cíleně nabotnané přehnanými titulky Blesku  stal monstrproces. Premiér Babiš místo toho, aby si pozval ministra Prymulu na Úřad  k vysvětlení k tomu, co se stalo, se z rozdováděných televizních komentářů  opozičních politiků, hospodských a dalších lidí, kteří se vyjadřovali k něčemu, co znali jen ne ze zcela seriozního zpravodajství Blesku, zkrátka a dobře podělal. Prohlásil, že je šokovaný a celou událost označil za katastrofu a vyzval ministra zdravotnictví k odstoupení s tím, že pokud to neudělá, tak jej Babiš sám odvolá."

No a?

„Už se zapomíná, že Faltýnka s Andrejem Babišem pojí trampoty kolem objektu Čapí hnízdo a tak Babiš Faltýnka za rušení nočního vládního klidu potrestal jen tím, že ho zbavil místopředsedování v hnutí ANO, což je trest,  nezlobte se, ale velký jako kráva. Nabízí se otázka, zda celý Bleskový atentát ve spolupráci s deníkem, který právě v pátek, kdy kompromitující článek s fotografiemi vyšel, má největší náklad ze všech deníků v zemi,   nebyl plánovaný právě v režii poslance za ANO Jaroslava Faltýnka."

Co by tedy mělo nastat?

„Premiér Andrej Babiš by měl ještě jednou prohlásit, že je šokovaný a za katastrofu v politice označit Jaroslava Faltýnka, kterého by měl vyzvat, aby odešel z politiky a pokud to neudělá sám, tak jej odvolá on.  Jaroslav Faltýnek by měl zabalit své poslancování a věnovat se svým tajným schůzkám už jenom jako tajemník kohokoliv."

Už se to někdy stalo, že článek v novinách odstřelil ministra?

„Ano, stalo se to. Tím deníkem byla Mladá fronta dnes, která už tehdy patřila Andrejovi Babišovi. Prostě   jeden krásný den v pátek uveřejnila Mladá fronta dnes článek o ministrovi Marcelovi Chládkovi, jak je necitlivý ke svým podřízeným. Jako příklad uvedl deník svědectví sekretářky, kterou Chládek údajně seřval za to, že kouřila na chodbě ministerstva. Podobně popsané závažné přečiny byly i další necnosti ministra Chládka. Zajímavé bylo, že na základě tohoto článku tehdejší premiér Sobotka Chládka skutečně odvolal z funkce ministra školství, mládeže a tělovýchovy a jako jeho nástupkyni jmenoval ambiciózní Sobotkovu krajanku z jihu Moravy Kateřinu Valachovou, která se, jak už víme,  proslavila zase svojí inkluzí a s dotacemi pro sport."
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz,foto ps)