Svátek má: Oskar

Regiony

Velikost textu:

Budete dolarový milionář! Bezva finta pachatelům vyšla

Budete dolarový milionář! Bezva finta pachatelům vyšla

O více jak 500.000 Kč přišel 47letý muž z Jesenicka. Bohužel uvěřil podvodníkům, kteří ho kontaktovali prostřednictvím mailu.

Ilustrační foto
17. června 2021 - 08:00

To je nejdříve radosti, když v e-mailové poště najdete zprávu, že se vám peníze, navíc americké dolary, jen pohrnou. Navíc od člověka, kterého jste v životě neviděli a taky už neuvidíte.

Příběh podvodného získání finančních prostředků zase tak složitý není. Neznámý pachatel muži zprvu poslal zprávu s informací, že si jej výherce loterie s jackpotem Power-ball ve výši 273 milionů dolarů vybral náhodným výběrem jako jednu z deseti osob, které chce darovat 1,5 milionu dolarů.

Radost pak důvěřivce oslepí a obratem nasměruje do dalšího kolotoče, ve kterém je ukryt už jen pořádný malér. Nikoliv však pro pachatele, ti dovedou svou "bezva fintu" zpravidla dotáhnout do konce.


Jinými slovy dotyčného muže posléze kontaktovali z různých emailů jako právník, bankéř a tím získali jeho osobní údaje včetně rodného čísla. Pod záminkou různých poplatků z něj vylákali celkem 562.000 Kč. A pohádky o rychlém zbohatnutí je konec.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: PČR Olomouckého kraje)