Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Centrum Olomouce opět rozkvetlo, květinová výzdoba dominuje

Centrum Olomouce opět rozkvetlo, květinová výzdoba dominuje

Na olomouckém Horním náměstí mezi Sloupem Nejsvětější Trojice a Arionovou kašnou už se rodí nová květinová výzdoba. Rozkvetlé záhony se tentokrát přesunuly z Trojice do prostoru před radnicí.

Centrum Olomouce
20. června 2021 - 08:01

Přesně v tom místě budou oddělovat místo pro konání kulturních akcí od dopravního provozu. Tři velké kruhové záhony o průměru skoro 5 metrů a dva menší osazují zahradníci Výstaviště Flora kombinací letniček, trvalek a travin.

"Tvar záhonů má svůj význam. Symbolicky odkazují na Sloup Nejsvětější Trojice a její kruhový půdorys," vysvětluje náměstkyně pro cestovní ruch, kulturu a sport Markéta Záleská. Ve stejném duchu a barevném ladění doplní záhony v příštích týdnech ještě tradiční květinové pyramidy a půlkruhové záhony u sloupů v podloubí radnice před Informačním centrem.

Úplnou novinkou letošní sezóny bude Green point, koutek ze zadní strany radnice pod slunečními hodinami, který bude sloužit k prezentaci akcí Výstaviště Flora i odboru cestovního ruchu, kultury a sportu Magistrátu města Olomouce a kde si mohou lidé odpočinout na lavičkách v příjemné atmosféře floristických instalací.


Po velmi kladných ohlasech z minulého roku se květinové výzdoby dočká opět i Arionova kašna. Jednoduché konstrukce ponesou řezané květiny, proutí, větvě a další přírodní materiály, které budou zahradníci během prázdnin pravidelně obměňovat.

Sázavský klášter - to je paměť stará více než tisíc let

V září se pak barevné ladění květinové výzdoby promění. Sté výročí návštěvy prezidenta T. G. Masaryka v Olomouci připomenou rozkvetlé instalace v barvách trikolóry.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)