Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Hasiči loni na Olomoucku zachránili téměř dva tisíce lidí

Hasiči loni na Olomoucku zachránili téměř dva tisíce lidí

Hasiči vyjeli pomoci obyvatelům Olomouckého kraje loni více než sedm tisíckrát. U dopravních nehod, požárů, či úniků nebezpečných látek zachránili téměř dva tisíce lidí a více než 1 700 evakuovali.

Ilustrační foto
21. ledna 2022 - 08:00

Loni se uklidnila situace v souvislosti s bojem proti pandemii koronaviru a hasiči rovněž zaznamenali méně technických zásahů v souvislosti se živelnými pohromami, a tak i celkový počet zásahů oproti roku 2020 klesnul zhruba o 2300. Loni se naopak zvedly výjezdy k únikům nebezpečných látek a k požárům, hasili jich 900.

Počet požárů meziročně narostl o 73. Hasiči při nich zachránili j 62 lidí, 382 osob evakuovali. V přímé souvislosti s požárem loni zemřelo šest lidí, což je o pět více než v roce 2020, kdy to byl jeden člověk. Při požárech se zranilo 52 lidí a také 11 hasičů a byly při nich způsobené přímé škody za více než 116 milionů. Díky včasným zásahům se nám podařilo uchránit majetek v hodnotě přesahující 557 milionů korun.

Více výjezdů hasiči zaznamenali v případě úniků nebezpečných látek. Těchto událostí řešili 380 oproti 358 v předcházejícím roce. Počet dopravních nehod, které si vyžádaly zásah hasičů, byl loni srovnatelný s rokem 2020.

Jejich celkový počet činí 1173, nejvíce jich evidujeme na pozemních komunikacích, ale řešili jsme také jednu leteckou nehodu a 46 kolizí na železnici.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: HZS Olomouckého kraje)