Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Olomouc investuje nejen do obnovy vodovodů a kanalizací

Olomouc investuje nejen do obnovy vodovodů a kanalizací

Téměř 87 milionů korun půjde v roce 2022 do obnovy vodohospodářské infrastruktury v Olomouci. Peníze chce město investovat do oprav, rekonstrukcí a rozvoje vodovodů a kanalizací.

Ilustrační foto
2. prosince 2021 - 08:00

V příštím roce začne i s výstavbou moderní nízkoteplotní sušárny kalů za bezmála 185 milionů. Nová sušárna vznikne v areálu olomoucké čistírny odpadních vod na Nových Sadech v místě současného překladiště kalů. Celkové náklady stavby přijdou na téměř 184,7 milionu korun.

Město bude muset dát z vlastního tři čtvrtiny, pouze 38,2 milionu korun pokryje dotace. Stavba má být hotová v průběhu roku 2023. V příštím roce město proinvestuje náklady ve výši 65 milionů korun, zbývající část zaplatí v roce 2023.

Na příští rok počítá návrh rozpočtu i s částkou ve výši bezmála 2 miliony, které zamíří na menší opravy, údržbu a monitoring kanalizačních sítí, čištění a úpravu vodotečí i drobných vodních toků. V plánu je například údržba vtokového objektu včetně propustku v ulici Zolova, údržba dešťové zdrže v Droždíně, údržba protipovodňové mříže na Nemilance nebo oprava a čištění Hamerského náhonu včetně záchytné jímky.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)