Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Olomouc: Vánoční strom už svítí, jmenuje s Hanáček

Olomouc: Vánoční strom už svítí, jmenuje s Hanáček

Vánoční výzdoba v centru Olomouce už je kompletní. Se začátkem Vánočních trhů se rozzářil také dvacetimetrový vánoční strom na Horním náměstí.

Vánoce v Olomouci.
21. listopadu 2021 - 08:00

Ten letos ponese jméno Hanáček. Tentokrát byla účast v soutěži o jméno vánočního stromu rekordní – na oddělení kultury se sešlo 395 výtvarných návrhů! „Tak velký zájem nás opravdu překvapil, přišlo nejvíce návrhů za celou dobu, co soutěž pořádáme, a všechny byly velmi originální a nápadité, takže nebylo vůbec jednoduché vybrat pouze jeden,“ míní primátor města Olomouce Mirek Žbánek, který nakonec vybral jméno Hanáček. Navrhly ho děti ze třídy Lvíčat mateřské školy Husitská.

Slavnostní rozsvícení a vyhlášení soutěže o jméno vánočního stromu bylo bohužel z důvodu zhoršující se situace kolem covidu zrušeno, ale oceněné děti o své dárky samozřejmě nepřijdou. Ceny si převezmou na radnici v náhradním termínu.


Letošní Vánoční trhy proběhnou bez kulturního programu, stánky s tematickým zbožím a s punčem však zůstávají otevřené. Trhy budou probíhat od 19. listopadu do 23. prosince a budou otevřeny každý den od 10:00 do 21:00, v pátek a v sobotu pak do 22:00.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)