Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Olomoucký kraj opět ocení kvalitní pedagogy. Projekt dozná změn

Olomoucký kraj opět ocení kvalitní pedagogy. Projekt dozná změn

Jiný název a především možnost nominovat na prestižní ocenění i pro ty, kteří se nepohybují v oblasti školství – to jsou hlavní změny, jenž čekají tradiční akci Pedagog Olomouckého kraje.

Ilustrační foto
24. listopadu 2021 - 08:00

Cíl projektu Učitel roku Olomouckého kraje ale zůstane stejný, hejtmanství v jeho rámci opět ocení nejlepší pedagogy.

„Inovace ocenění má přispět k větší atraktivitě a tím i k vyšší prestiži a uznání učitelů. Zaměříme se zejména na otevření akce žákům, rodičům i široké veřejnosti a rovněž i na zasloužené zviditelnění oceněných pedagogů. Hlavní smysl akce ale zůstává stejný, a to poděkování pedagogům za jejich práci a připomenutí úlohy této profese ve společnosti,“ uvedl radní pro oblast školství Aleš Jakubec.

Na ocenění lze nominovat pedagogy středních, vyšších odborných, speciálních i základních uměleckých škol, dětských domovů, pedagogicko-psychologických poraden a domů dětí a mládeže se sídlem v Olomouckém kraji. Sběr nominací bude probíhat prostřednictvím nominační listiny od 23. listopadu do 23. prosince 2021 do 12.00 hodin.


Kandidáta na cenu mohou navrhnout statutární zástupci škol a školských zařízení, ostatní pedagogové, rodiče, žáci i široká veřejnost prostřednictvím nominační listiny.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)