Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Policie Bruntálsko: Nezajímala je auta, ale jejich katalyzátory

Policie Bruntálsko: Nezajímala je auta, ale jejich katalyzátory

Ani ne ve třech týdnech třináct případů se škodou zhruba 70 000 korun – jedná se o prozatím zadokumentované jednání dvou obviněných mužů, kteří měli zcizovat katalyzátory vozidel.

Místo poškození vozidla.
4. května 2021 - 08:00

Policejní komisař v Bruntálu zahájil v těchto dnech trestní stíhání zhruba padesátiletého muže a mladíka ve věku kolem dvaceti let (oba z Bruntálu) pro spolupachatelství přečinu krádeže dílem dokonaným i ve stádiu pokusu.

Kriminalisté mužům v určité příbuzenské vazbě kladou za vinu, že si měli po předchozí vzájemné domluvě od konce února po dobu ani ne tří týdnů tipovat vozidla, ze kterých by bylo možno v minutě a hlavně nepozorovaně odcizit katalyzátor.

Pomocí připraveného nářadí měli odstřihávat katalyzátory u vozidel rozličných značek odstavených na různých místech, kromě jiného například i na ploše u autoservisů. Poškození na krádež přišli například tím, že jim „divně řval výfuk“...

Za prodej získávali muži i tisícikoruny za kus, někdy méně, jindy více. Celkově mohli získat kolem třiceti tisíc korun. Peníze si měli v podstatě rovným dílem dělit a užívat pro svou potřebu.


O katalyzátory přišlo dvanáctmajitelů aut z měst a obcí na Bruntálsku (kromě Bruntálu také například z Vrbna pod Pradědem či Václavova), v jednom případě se krádež nezdařila. Celková škoda je vyčíslena na zhruba 70 000 korun.

Starší z mužů byl za obdobnou trestnou činnost již trestán. Obviněným hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. Kriminalisté pokračují v úkonech trestního řízení.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: PČR Olomouckého kraje)