Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Přerovský skatepark se otevírá i přes zimu

Přerovský skatepark se otevírá i přes zimu

Skatepark u velké Laguny patří k oblíbeným přerovským sportovním plochám. Bývá otevřen od jara do podzimu, v průběhu zimních měsíců se jeho brány zavírají.

Ilustrační foto
24. ledna 2022 - 08:00

Zejména mladým sportovcům ale tříměsíční přestávka nevyhovuje. „Chtěli zkrátka trénovat na překážkách i přes zimu.  Jejich požadavek jsme projednali se správcem, tedy s technickými službami, a protože jsme neshledali žádný vážnější důvod, tak vycházíme jejich přání vstříc,“ informoval vedoucí odboru majetku města Miloslav Dohnal.

V současné době se vypracovává nový provozní řád, ten bude hotový v průběhu příštího týdne a od pátku 28. ledna už mohou areál využívat milovníci adrenalinu. I s novým provozním řádem ale budou stále platit „staré zákazy“ – na venkovní sportoviště se například nesmí nosit alkoholické či jiné omamné látky, nesmí se tam mimo jiné kouřit, rozdělávat oheň či používat pyrotechniku.

Skatepark u Laguny prochází pravidelnou kontrolou a vloni v červnu tam technici zjistili závady na překážkách, ty byly opraveny – a zároveň vyvstala otázka, jakými atrakcemi ještě místo vylepšit. „Na podzim proto byly upraveny dvě překážky – rail a fun box – a přikoupeny tři další.

„Přibyl tu takzvaný manual-table a dvě překážky zvané rail, jedna o délce 3 a druhá o délce 4 metry,“ vzpomněl Petr Školoud z odboru majetku. Za úpravy a nové atrakce zaplatilo město 160 tisíc korun.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Přerov)