Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Soutěž Zelená škola zná vítěze. Čeká na ně finanční bonus

Soutěž Zelená škola zná vítěze. Čeká na ně finanční bonus

Celkem šestnáct škol se přihlásilo do krajské soutěže Zelená škola. Ta hodnotí ekologické aktivity vzdělávacích institucí a jejich projekty na ochranu přírody. Motivuje tak žáky k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí.

Účastníci soutěže
1. srpna 2021 - 08:00

Ačkoli vítěze jednotlivých kategorií už známe, samotné předání ocenění proběhne až v novém školním roce, a to 13. září,“ uvedl Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Ceny se budou tentokrát rozdávat v pěti kategoriích podle stupňů škol – zvlášť se hodnotí mateřské a střední školy, základky i gymnázia. Například v kategorii mateřinek získala nejvíce bodů Mateřská škola Pohádka ze Zábřeha, mezi základními školami vyhrála ta ze Senice na Hané, v porovnání gymnázií skončil na prvním místě Hejčín.


„Vítězné školy dostanou finanční příspěvek ve výši třicet tisíc korun, který mohou použít třeba na nákup výukových pomůcek, zahradního nářadí a materiálu, dětských herních prvků a úhradu služeb vztahujících se k ekologické výchově,“ dodal radní Jakubec.

Úspěšná školská zařízení, která si ze soutěže odnáší prvenství, mohou dva roky používat titul Zelená škola Olomouckého kraje.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)