Svátek má: Oskar

Regiony

Velikost textu:

Štafeta i hod na cíl. Přerov chystá sportovní hry pro seniory

Štafeta i hod na cíl. Přerov chystá sportovní hry pro seniory

Městské sportovní hry seniorů připravuje pro dříve narozené město Přerov. První ročník se má konat v úterý 29. června od desíti hodin na hřišti u Základní školy Za Mlýnem.

Ilustrační foto
16. června 2021 - 08:01

Tam mohou dorazit jak jednotlivci, tak celé týmy Přerovanů ve věkové kategorii 60 plus. „Senioři budou moci poměřit své síly celkem v osmi disciplínách - jako je štafeta, střelba na branku, hod na cíl, běh s míčkem na tenisové raketě a podobně. První tři vítězné týmy se automaticky nominují na Krajské hry seniorů, které se budou konat v Olomouci,“ uvedl náměstek přerovského primátora Petr Kouba.

Připomněl, že město Přerov se stalo vítězem soutěže „Obec přátelská seniorům 2021“ a kromě morálního ocenění získalo i dotaci ve výši 1 milion 603 tisíc korun na organizaci akcí pro seniory – a právě z této částky jsou dotované i sportovní hry.


„Zájemci o účast se mohou hlásit do 24. června. A to buď telefonicky na čísle 724 149 348 nebo osobně na adrese Smetanova 7, kancelář číslo 104. Pokud nebudou do poslední chvíle rozhodnuti, mohou se ještě v den soutěže - do půl desáté - přihlásit přímo na místě,“ doplnila vedoucí odboru sociálních věcí a školství Romana Pospíšilová.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Přerov)