Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Umpalumpa, zachránce pohřešované ženy. Je to policejní pes

Umpalumpa, zachránce pohřešované ženy. Je to policejní pes

Policie v těchto dnech přijala oznámení od muže z Olomoucka, který postrádal svoji 78letou manželku. Tu měl naposledy vidět o půlnoci.

Policejní pes jménem Umpalumpa.
29. března 2021 - 08:00

Žena z domu odešla bez dokladů, peněz, mobilního telefonu, potřebných léků a nalehko oděna. Důvodnou obavu o ženin život a zdraví umocnil fakt, že pohřešovaná mohla být dezorientována v čase i prostoru.

Policisté okamžitě zahájili rozsáhlou a koordinovanou pátrací akci, do které se zapojilo 15 policistů a příslušníků Armády ČR, včetně 3 psovodů, letecká služba Policie ČR s vrtulníkem vybaveným termovizí a 3 strážníci Městské policie Olomouc. Pátrání probíhalo v zalesněné lokalitě Svatý Kopeček.


Usilovné nasazení všech zúčastněných dospělo ke šťastnému konci po zhruba třech hodinách od přijatého oznámení. K úspěšnému a rychlému vypátrání seniorky přispěla zásadní měrou přítomnost letecké služby, která usměrňovala pozemní pátrání.

Pohřešovanou ženu nakonec vypátral služební pes Umpalumpa, pro kterého se nejednalo o první úspěch při pátrací akci. Nalezenou prochladlou ženu předali policisté rodině.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: PČR Olomouckého kraje)