Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Univerzita Palackého v Olomouci otevře Japonské centrum

Univerzita Palackého v Olomouci otevře Japonské centrum

Přednášky, besedy, workshopy, letní školy, kurzy japonštiny, festivaly a třeba i výstavy. S cílem přispět k hlubšímu poznání současného Japonska a každodenního života běžných Japonek a Japonců otevře Univerzita Palackého v Olomouci (UP) Japonské centrum.

Univerzita Palackého v Olomouci.
27. dubna 2021 - 08:00

Slavnostní zahájení jeho činnosti se uskuteční 28. dubna od 17 hodin, a to za účasti Hidea Suzukiho, velvyslance Japonska v České republice. S ohledem na přetrvávající epidemickou situaci bude všem zájemcům dostupné online.

Akce připravované Japonským centrem UP budou přístupné široké veřejnosti. Ta první se chystá bezprostředně po jeho slavnostním otevření 28. dubna. Půjde o besedu s názvem Hanami aneb Svátky jara po japonsku.  Slovo „hanami“ doslova znamená „pozorování květů“.

Podrobně o tom, jaké květy lidé v Japonsku pozorují a jak toto období kvetoucích stromů prožívají, bude hovořit Shinobu Chinju, Japonka, která dlouhodobě žije v Olomouci.

Podle prorektora pro zahraniční UP Martina Kudláčka a zároveň iniciátora myšlenky vzniku Japonského centra vedl Univerzitu Palackého v Olomouci k jeho zřízení dlouhodobý zájem o budování strategického partnerství s japonskými univerzitami, organizacemi a japonskou ambasádou v ČR.

Na zámku v Chudenicích se majitelům zjevoval anděl

Ve své přednáškové činnosti počítá Japonské centrum UP především s českými odborníky a odbornicemi na japonskou kulturu a společnost a zároveň s Japonkami a Japonci, kteří žijí v České republice. Centrum však vítá rovněž návrhy na akce i aktivity z řad veřejnosti.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci)