Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Víkend na Jesenicku: Alkohol za volantem a nehody

Víkend na Jesenicku: Alkohol za volantem a nehody

Hned u dvou dopravních nehod, které se odehrály o víkendu na Jesenicku, hrál velikou roli alkohol. K první takové nehodě policisté vyjížděli v sobotu 17. dubna půl hodiny před půlnocí.

Havarovaný vůz v Javorníku.
20. dubna 2021 - 08:00

Dvaadvacetiletý mladík havaroval v katastru obce Mikulovice. Když jel s vozem zn. Citroen C5 ve směru od Kolnovic, nezvládl projet křižovatkou a vyjel vlevo mimo silnici. Zde s vozem čelně narazil do stromu. Dopravní nehoda se obešla bez zranění.

Policisté u mladého řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní, s výsledkem 1,37 ‰ alkoholu. Mladík se také dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Během dokumentování nehody policisté dále zjistili, že vůz nemá sjednáno zákonné pojištění. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 35.000 Kč.

V neděli 18. dubna odpoledne havaroval v Javorníku 28letý muž s vozem zn. VW Golf. Přímo ve městě řidič nezvládl průjezd zatáčkou a naboural do vozu zn. BMW, který byl zaparkován u pravého okraje silnice. Po střetu z místa ujel. Když policisté vůz i jeho řidiče vypátrali, vyzvali ho k orientační dechové zkoušce na alkohol.

Přístroj naměřil hodnotu 1,25 ‰ alkoholu. Pozitivně vyšel i test na drogy, a to na amfetamin/metamfetamin. Řidič uvedl, že alkohol požil až po dopravní nehodě. Následně se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Celková škoda způsobená při dopravní nehodě byla vyčíslena na 70.000 Kč.

V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: PČR Olomuckého kraje)