Svátek má: Oskar

Regiony

Velikost textu:

Vyznání růžím letos přilákalo bezmála 7 tisíc lidí

Vyznání růžím letos přilákalo bezmála 7 tisíc lidí

Téměř sedm tisíc návštěvníků dorazilo v rozmezí pátku 18. a neděle 20.června do olomouckého Rozária na výstavu a festival Vyznání růžím. Akci uspořádalo Výstaviště Flora.

Z prostoru výstaviště.
22. června 2021 - 08:00

Jedinečný festival, který je díky svému zaměření na růže největší akcí svého druhu v České republice, byl tento rok součástí programu Svátků města Olomouce.

“Jsme velice rádi, že si k nám do olomouckého Rozária našlo cestu tolik lidí a děkujeme jim za návštěvu. Velké poděkování patří také všem, kteří se podíleli na přípravě letošního ročníku Vyznání růžím,” podotkla ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Letošní ročník provázelo teplé letní počasí. Na rozdíl od loňského roku nepršelo, a tak si mohly tisíce návštěvníků naplno vychutnat všechny body nabitého programu. Mezi ty hlavní patřily atraktivní floristické show.

“Profesionální čeští floristé při nich nechali návštěvníky nahlédnout do tajemství svého řemesla. Letos na Vyznání růžím dorazily mistryně svého oboru floristky Klára Franc Vavříková a Viola Zeithamlová a také známý florista Tamás Vígh. Jejich vystoupení byla zaměřená na romantické kytice,” popsala nadále Eva Fuglíčková.


Tato trojice floristů vytvořila také úchvatné květinové expozice, jež po celou dobu akce i navzdory teplému počasí zdobily jedinečný areál Rozária.

“Návštěvníci pak v rámci programu využili také možnost vyrazit na komentované prohlídky samotného Rozária – unikátního více než tříhektarového areálu v ulici 17. listopadu, kde rostou přes tři tisíce růžových keřů, které reprezentují tři stovky domácích i světových odrůd,“ doplnil tiskový mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)