Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Pro opravu dvou mostů v Domašově připravujeme mostní provizoria

Pro opravu dvou mostů v Domašově připravujeme mostní provizoria

Hned dva mosty za sebou opravíme na trase od Šumperka do Jeseníku. V místech loňských povodní dojde k dvojité demolici a výstavbě mostních objektů silnice I/44, konkrétně se o nové přemostění postaráme nad řekou Bělou a Keprnickým potokem v Domašově.

Ilustrační foto
24. července 2025 - 08:00

Aktuálně probíhají přípravné práce (například kácení dřevin, odkopy a úprava terénu) před dodáním a osazením dvou kusů mostních provizorií, kudy od první poloviny srpna povede kyvadlový obousměrný provoz řízený semafory. Po odklonu vozidel na provizorní konstrukce začnou demoliční práce vyhodnocené jako nejvhodnější řešení podložených nedostatků mostů (zatékání, trhliny, koroze a degradace původních materiálů).

Odstranění a stavba nových mostů potrvá do listopadu (pokud se dramaticky nezhorší počasí podhorské oblasti) a celá akce vyjde přibližně na 25,3 milionu Kč. Dodavatelem se prostřednictvím veřejné soutěže stala firma Strabag.

Olomouckénovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Mazal, ŘSD.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:rsd)




Je podle Vás správné znovu otevírat otázku Benešových dekretů, jak navrhuje Péter Magyar?