Svátek má: Blanka

Komentáře

Radim Valenčík

vysokoškolský pedagog, ekonom, politik

Pár poznámek k výsledku voleb

1. Levicové strany (KSČM, ČSSD) propadly. Příčina? To, na co jsem se marně snažil několik let upozornit.

Přestaly být programovými a podlehly iluzi, že mohou obstát jako marketingové. Marketingová strana nemůže obstát v prostředí, kdy proti ní stojí pátá kolona současné globální moci.

2. SPD ztratila tím, že nedokázala odlišit zneužívání epidemie od reality epidemie. Místo aby odhalovala masivní případy zneužívání epidemie k okrádání lidí a oklešťování jejich práv, otevřela prostor popíračům a ztratila podstatnou část podpory veřejnosti. Radikálně popíračské strany, jak se dalo čekat, skončily úplným fiaskem. V boji proti lži ještě větší lží se nedá vyhrát.

3. Babišova jízda na tygru se začala chýlit ke konci již tím, že se pokusil vydělat na kauze "Vrbětice" v souboji s Hamáčkem, ale v tu chvíli přejal podstatnou část zodpovědnosti za bezprecedentní zhoršení vztahů s Ruskem a ztratil důvěryhodnost té části veřejnosti, která ho mohla udělat dalším premiérem.Důsledek?

Čeká nás bolestivý a dlouhý proces obnovy zdevastované opozice vůči současné globální moci. Podstatně vzrostla rizika civilizačního přežití. Výsledek našich voleb ohrožuje celý středounijní prostor.

Co s tím?

Bez obrody programové levicové strany se nic k lepšímu nezmění. Tj.:
  • Sdílení společné perspektivní a realistické vize podložené dobrou teorií.
  • Místo marketingově upraveného programu slibů účinná a trvalá osvěta zaměřená na to, aby lidé pochopili, o co jde, a neskočili na špek manipulaci různého typu.

Radim Valenčík

Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
46%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
27%